לראשונה בדוקאביב: סרטי דוקו בטיקטוק

לרבקה מיכאלי יש כבר טיקטוק? "מה קורה לי בזמן האחרון". צילום: יעקב אגור
לרבקה מיכאלי יש כבר טיקטוק? "מה קורה לי בזמן האחרון". צילום: יעקב אגור

רשימת הסרטים הישראלים שיוצגו במסגרת פסטיבל דוקאביב פורסמה, ובין סרטים דוקומנטריים על מיקרוקוסמוס לסכסוך הישראלי-פלסטיני כולו, השנה תתקיים גם תחרות לסרטי דוקו קצרים שצולמו דרך האפליקציה הפופולרית

5 באפריל 2022

פסטיבל דוקאביב ה-24, שיתקיים החל מה-26.5, צפוי להקרין כ-120 סרטים דוקומנטריים חדשים מהארץ והעולם ולחלק פרסים בשווי כולל של כ-400 אלף ש"ח, ונשבעים שמיד נספר לכם על כמה מהסרטים הישראלים שהם צפויים להקרין, אבל לפני כן – הפתעה מעניינת. במסגרת הפסטיבל צפויה להתקיים תחרות ראשונה מסוגה בעולם שתשלב בין המדיום הותיק של הקולנוע למדיום החדש בסביבה – טיקטוק. במסגרת התחרות משתמשי טיקטוק (כן, גם אם אתם זקנים) יוכלו להגיש יצירות דוקומנטריות קצרות באורך של עד שלוש דקות, כאשר שלושת המקומות הראשונים יוקרנו במסגרת הפסטיבל ויזכו בפרסים כספיים בשווי של כ-18 אלף ש"ח יחדיו, בחסות טיקטוק. לא צויין אם הסרטים מחויבים להיות מצולמים באופן אנכי.

אחרי שהוצאנו את זה מהמערכת, אפשר לחזור לסרטים קצת יותר מסורתיים – את הפסטיבל צפוי לפתוח הסרט "אייכמן – הקלטות האבודות", סרטו המצופה של יריב מוזר שחושף סלילי הקלטה מקוריים של ראיון שערך העיתונאי הנאצי סאסן עם אייכמן בארגנטינה, העומדים בניגוד לטענותיו במשפט כי רק מילא פקודות. מעבר לסרט הזה אפשר לצפות גם לסרט "רבקה מיכאלי: מה קורה לי בזמן האחרון?" של תמר טל ענתי, במבט רטרוספקטיבי על ישראל והמקום אליו הגיעה; "ארי והזרע הקדוש", על דתל"ש ופרופסור למתמטיקה מברוקלין שהפך לתורם הזרע הגדול בעולם ואב ליותר ממאה ילדים; "במעגל סגור", שבוחן את הפיגוע במתחם שרונה שהתרחש ביוני 2016.

במהלך הפסטיבל יוענקו 70 אלף ש"ח לזוכה בפרס פרנק לאוי, כמו גם מענק כספי בסך 100 אלף ש"ח מטעם דוקאביב עבור שיווק וקידום הסרט לקראת המרוץ לאוסקר, מה שמהווה את הפרס הכספי הגדול ביותר בישראל ליצירה דוקומנטרית. אם, בכל אופן, אתם מהצד השני של המצלמה (או לכל הפחות, לא מבינים בטיקטוק), תוכלו לקנות כרטיסים מוזלים במכירה מוקדמת לפסטיבל ולראות את רשימת הסרטים המלאה באתר דוקאביב.